Solution architekt pro vývoj bankovních softwarů

Do středně velké české společnosti (cca 300 zaměstnanců) obsazujeme pozici Solution Architekta, který posílí tým a přebere místo stávajícího kolegy. Společnost se specializuje na vývoj zahraničních softwarů „na zelené louce“ pro klienty po celém světě (zdařilé projekty v USA, Rusku,..). Hledáme člověka, který přinese inovativní návrhy řešení a bude modelovat/vymýšlet rozhraní.

Co Vás čeká, náplň práce:

  • Budete mít odpovědnost za technický návrh a plánování projektu včetně detailního rozpracování
  • Povedete analytiky a vývojáře ve spolupráci s projektovým manažerem
  • Komunikace s klienty především v oblasti bankovnictví
  • Návrh nové komponenty, návrh nového nebo rozšíření stávajícího API, technická část řešení do nabídky pro klienta

Jaké zkušenosti byste měl mít :

  • 5+ let praxe na obdobné pozici, bankovní SW výhodou
  • Zkušenosti s návrhem vícevrstvé architektury systémů s webovým a mobilním klientem
  • Zkušenosti s integrací systémů
  • Zkušenosti s návrhem datových modelů
  • Zkušenosti s návrhem a následným rozvojem a údržbou aplikačního rozhraní (REST, GraphQL, Messaging)
  • Znalost problematiky technologie Java
  • AJ: na komunikativní úrovni – psaná i mluvená – dokumentace je v AJ + presales pro zahraničníční klienty

Výhodou:

  • systémy pro finanční sektor
  • oblast bezpečnosti webových aplikací
  • Elasticsearch, Kafka, Docker, Kubernetes / Openshift, PostgreSQL, Oracle, Spring, Spring boot

Práce z domova nebo kanceláře u metra Praha 4 (běžně 4 dny homeoffice / 1 den onsite)
Spolupráce HPP i IČO

Alza.cz Stringdata BTL Trask CRAW